Forum Biuro karier Poczta
 
   
I Międzynarodowe Sympozjum Morianistyczne - „Dyplomacja, literatura, polityka”
Forum Młodych Dyplomatów 15-02-2010

Twórczość literacka Tomasza Morusa, etyka w dyplomacji, stosunkach  międzynarodowych, polityce wewnętrznej oraz gospodarce to tylko niektóre z tematów jakie poruszą uczestnicy I Międzynarodowego Sympozjum Morianistycznego. Akademia Polonijna zaprasza do Częstochowy, literaturoznawców, teologów, filozofów, historyków, politologów, prawników i ekonomistów.

 Zaproszenie to jest skierowane również do przedstawicieli innych dyscyplin naukowych, którzy w swej pracy badawczej stykają się z zagadnieniami etycznymi i pragnęliby podzielić się  swymi refleksjami.

 Inspiracją dla naukowców będzie Tomasz Morus, święty, opiekun mężów stanu i ludzi życia publicznego, oraz pisarz polityczny.

 Wszystkich zainteresowanych prosimy o nadsyłanie do 31. stycznia 2010 r. drogą mailową zgłoszeń na adres morus@ap.edu.pl. Winny one zawierać dane zgłaszającego, informacje o jego afiliacji, proponowany temat referatu oraz jego anglo- i polskojęzyczne streszczenie (do 1000 znaków). Językami konferencji są języki angielski, niemiecki oraz polski.

 Akademia Polonijna w Częstochowie, 11-12 marca 2010 r.
 www.ap.edu.pl/morus




Newsletter FMD
E-mail:
   |